پویش پارت آدرین واردکننده تسمه های صنعتی و ماشینی و تولید کننده وایر شمع در ایران

021-33977093 | 021-36616948

info@mashin-part.com

بلوک 5 غربی (پاساژ امیر) طبقه همکف،پلاک 207

تهران، خیابان سعدی جدید

تسمه انتقال نیرو

از تسمه انتقال نیرو به‌عنوان یکی از کارآمدترین ابزارها در صنایع مختلف یاد می‌شود. اگر بخواهید مواد را به‌آسانی جابجا کنید باید از این ابزارها و چرخ‌دنده استفاده نمایید. استفاده از این تسمه‌ها سبب می‌شود تا هزینه این کار تا حد ممکن، کاهش پیدا کند.

تسمه انتقال نیرو چیست؟​

به‌منظور ایجاد ارتباط میان محورهای ماشین‌آلات مختلف در صنایع، باید از ابزار مخصوص استفاده شود. در این موارد یا از چرخ‌دنده استفاده می‌شود یا تسمه انتقال نیرو برای این کار، انتخاب می‌گردد. چنانچه در این موارد نیاز به قدرت بالایی باشد، انتخاب چرخ‌دنده نسبت به تسمه‌های انتقال نیرو، ارجحیت دارد؛ اما درصورتی‌که برای انتقال مواد، سرعت بالا نیاز باشد از تسمه‌های انتقال نیرو استفاده می‌شود.
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

تسمه تایمینگ

تسمه تایم یا تسمه تایمینگ یک حلقه منعطف از جنس پلاستیک است که داخل موتور خودرو قرار می‌گیرد. این قطعه نقش مهمی در موتورهای درون‌سوز دارد، این حلقه برای انتقال انرژی بین دو یا چند شفت استفاده می‌شود

لایه‌های تشکیل دهنده تسمه

لایه بیرونی که از پارچه‌‌ای مقاوم و با دوام است. لایه دوم از الیاف شیشه تشکیل شده است که در برابر دما، کشش و پارگی بسیار مقاوم و از ویژگی‌های دینامیکی برخوردار است. لایه سوم از لاستیک CR یا HNBR تشکیل شده است که بسیار مقاوم و از استحکام بالایی برخوردار است. لایه چهارم از پارچه پلی‌آمید با انعطاف بالا ساخته شده است.
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

تسمه های شش گوش ​

تسمه های شش گوش تسمه، ابزار ساده‌ای است که کارهای بزرگی انجام می‌دهد. اگر این قطعه به هر دلیل در دستگاه‌های صنعتی، خراب یا پاره شود عملاً کار دستگاه متوقف خواهد شد. می‌توان گفت وجود این ابزار در صنعت، از اهمیت بالایی برخوردار است و تا حد زیادی باعث بهره‌وری و راندمان بیشتر می‌شود.

معرفی تسمه شش‌گوش

تسمه‌های شش‌گوش بیشتر در ماشین‌آلات کشاورزی و البته ماشین‌آلات صنعتی، مورد استفاده قرار می‌گیرند. در واقع از این نوع تسمه برای ماشین‌آلاتی که چندین قرقره دارند و باید به حرکت در بیایند استفاده می‌شود. این محصول برای ایجاد پیوند مکانیکی و انتقال انرژی بین دو یا چند قطعه، بکار برده می‌شود. یک نخ در مرکز مقطع تسمه قرار دارد که باعث می‌شود تسمه از دو سمت، انعطاف‌پذیری داشته باشد.
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

تسمه‌های صنعتی و کشاورزی

ماشین‌آلات صنعتی در انواع مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند تا بهره‌وری و تولید را در کارخانه‌ها افزایش دهند. یکی از قطعات مهم در این نوع از ماشین‌آلات، تسمه است. تسمه‌های صنعتی با‌توجه به کارکردی که دارند در انواع و جنس‌های مختلفی تولید می‌شوند.

تسمه دور متغیر کشاورزی

ماشین‌آلات زیادی هستند که به تسمه‌های مخصوص نیاز دارند از جمله ماشین‌آلات کشاورزی که می‌توان به کمباین، لودر و تراکتور اشاره کرد. تسمه‌های کشاورزی در این ماشین‌آلات باید در برابر آلودگی و سایش از مقاومت بالایی برخوردار باشند. شما می‌توانید با‌توجه به نوع ماشین‌آلات، تسمه را از جنس و برندهای مختلفی تهیه کنید. تسمه‌های دور متغیر بیشتر برای این نوع از ماشین‌آلات استفاده می‌شود
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید