پویش پارت آدرین واردکننده تسمه های صنعتی و ماشینی و تولید کننده وایر شمع در ایران

021-33977093 | 021-36616948

info@mashin-part.com

بلوک 5 غربی (پاساژ امیر) طبقه همکف،پلاک 207

تهران، خیابان سعدی جدید

تسمه آرجپ پلاس RJAP PLUS

تسمه های برند آرجپ پلاس با بکار گیری متریال های ضد سایش، دنده های قالبی، مفتول ها و سیم های درونی با تنسایل بسیار بالا و فابریک های مقاوم در برابر لغزش محصولی بسیار کاربردی و مناسب برای موتورهای احتراق بوده که مقاومت بسیار مناسبی نیز در برابر حرارت موتور و روغن دارد. این محصولات با قیمت مناسب تر و بصورت اقتصادی تر و با ایجاد صدای کمتری تولید شده اند. ترکیبات بکار رفته در تولید تسمه تسمه های برند آرجپ پلاس سبب افزایش مقاومت در برابر تغییر طول آن شده به افزایش راندمان کاری موتور کمک می کند.

طول عمر تسمه تایمینگ

از آنجا که لاستیک و متریال بکار رفته در ساختمان تسمه تایمینگ در اثر حرارت تولید شده به مرور زمان دچار استحلاک میشوند تسمه تایمینگ صنعتی بصورت دوره ای نیاز به تعویض پیدا می کند. این امر در مورد موتورهایی که نشت روغن دارند و احتمال تماس روغن با تسمه تایمینگ بالاست می بایست در مدت زمان کوتاهتری صورت پذیرد. البته برخی از تسمه تایمینگ های صنعتی مدرن از ترکیباتی که در مقابل حرارت بالا مقاومت دارند مانند نیتریل غنی شده تولید میشوند اما قیمت آنها بسیار بالا می باشد. طول عمر تسمه تایمینگ توسط تولید کنندگان آن بر حسب مدت زمان کاری و یا فاصله حرکتی تعیین میشود. عدم تعویض به موقع تسمه تایمینگ با توجه به نقش بسیار حساسی که در تنظیم و هماهنگی عملکرد قطعات دیگر موتور دارد میتواند سبب ضررهای بسیار سنگین، قفل و یا شکستن دیگر اجزای موتور گردد. بصورت معمول در خودرو ها هر ۵۰۰۰۰ الی ۸۰۰۰۰ کیلومتر زمان تعویض تسمه تایمینگ فرا می رسد. در اغلب موارد فولی نیز همزمان با تسمه تایمینگ تعویض میشود. در صورت عدم تعویض به موقع تسمه تایمینگ صنعتی معمولا ابتدا دندانه های داخلی خورده شده و بعد تسمه بصورت کلی شل شده و با افزایش طول مواجه میشود که در هر دو حال در انجام وظیفه اصلی خود دچار مشکل خواهد شد.

کد خوانی تسمه تایمینگ صنعتی چگونه است؟

تسمه تایمینگ معمولا به یک کد که تلفیقی از حروف انگلیسی و اعداد است مشخص میشود. از سمت چپ به راست معمولا ست اول ارقام مشخص کننده طول تسمه تایمینگ صنعتی می باشد.
در مشخصه بالا طول ۶۴۰ میلیمتر است. البته نوع گام های دنده ها متفاوت نیز هستند در دسته گامهای MXL برخی کمپانی ها از ست اول اعداد برای مشخص کردن طول گام و برخی دیگر برای مشخص کردن تعداد دنده ها استفاده می کنند. ست کاراکتر بعدی یعنی طول گام ۷ میلیمتر و پروفیل دنده از نوع MX طول گام دنده ۳، ۵، ۸ و ۱۴ میلیمتر بطور معمول استاندارد های اغلب کارخانجات می باشند. آخرین ست اعداد نیز در کد ها که در بالا ۱۲ میلیمتر است بیانگر عرض تسمه تایمینگ بر حسب میلیمتر می باشد. البته این برای تولید کنندگان متریک صدق می کند و تولید کنندگان سیستم آمریکایی که ابعاد خود را بصورت اینچی بیان می کنند عدد نوشته شده با یک صفر مبنا خورد و بر حسب اینچ بیان میشود بعنوان مثال ۰۱۲ بیانگر عرض ۰.۱۲۵ اینچ برای تسمه تایمینگ می باشد. در اغلب مواقع در انتهای کد قید شده یک حرف انگلیسی نیز افزوده میشود که بیانگر متریال بکار رفته در تولید تسمه تایمینگ صنعتی است. این حروف بطور معمول عبارتند از G به معنای نئوپرین با افزونه فایبرگلاس، UP برای پلی اورتان با افزونه پلی استر، US برای اورتان با افزونه استیل می باشد. 

تصاویر تسمه ها

تصاویر تسمه ها