پویش پارت آدرین واردکننده تسمه های صنعتی و ماشینی و تولید کننده وایر شمع در ایران

درباره تسمه‌ های صنعتی و کشاورزی بیشتر بدانید!

درباره تسمه‌ های صنعتی و کشاورزی بیشتر بدانید ؟

.
تسمه‌ های صنعتی وکشاورزی

تسمه‌های صنعتی و کشاورزی نقش بسیار حیاتی در فرآیندهای تولید و کشاورزی ایفا می‌کنند. این تسمه‌ها به عنوان وسیله‌ای مؤثر برای انتقال مواد و انرژی در محیط‌های مختلف استفاده می‌شوند. تسمه‌ها می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند، از تسمه‌های نقاله که در خطوط تولید به کار می‌روند تا تسمه‌های ماشین‌آلات کشاورزی که در کشاورزی برای انتقال محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرند. این وسایل باعث افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه‌ها و تسهیل فرآیندهای مختلف در صنایع مختلف می‌شوند و از اهمیت بسزایی برخوردارند.

فهرست مطالب

تسمه انتقال نیروی صنعتی چه کاربردی دارد؟

با توجه به ابعاد، اندازه و انواع تسمه ها، در اکثر صنایع و کارخانه‌های کوچک و بزرگ مانند فولاد، پتروشیمی و سایر صنایع تبدیلی، همچنین در تولید تجهیزات ورزشی مانند تردمیل استفاده می‌شود. در فروشگاه‌ها، فرودگاه‌ها، بیمارستان‌ها و… استفاده می‌شود. یکی از رایج‌ترین موارد استفاده از تسمه‌های صنعتی در صنعت خودروسازی است. این محصول برای چرخاندن اجزای موتور خودروها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تسمه‌ های صنعتی و کشاورزی

انواع تسمه‌ های صنعتی و کشاورزی

> درباره لیست تسمه‌ های صنعتی و کشاورزی

تسمه دور متغیر کشاورزی چیست؟

ماشین‌آلات زیادی هستند که به تسمه‌های مخصوص نیاز دارند از جمله ماشین‌آلات کشاورزی که می‌توان به کمباین، لودر و تراکتور اشاره کرد. تسمه‌های کشاورزی در این ماشین‌آلات باید در برابر آلودگی و سایش از مقاومت بالایی برخوردار باشند.

 شما می‌توانید با‌توجه به نوع ماشین‌آلات، تسمه را از جنس و برندهای مختلفی تهیه کنید استفاده می‌شود. این تسمه‌ها نه تنها در برابر حرارت و روغن مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند بلکه ضد الکتریسیته ساکن نیز هستند. این تسمه‌ها ترکیبی از الیافی هستند که در طول تسمه خمیدگی را به حداقل می‌رسانند و استحکام را بالا می‌برند. استفاده از این تسمه بسیار مقرون‌به‌صرفه است.

تسمه‌ های صنعتی و کشاورزی

کاربرد تسمه‌های انتقال نیروی صنعتی در چه ماشین آلاتی هستن!

تسمه‌های صنعتی را می‌توان به دو دسته، تسمه‌های انتقال مواد یا تسمه‌های انتقال نیرو تقسیم کرد. در تسمه‌های انتقال نیرو، به‌واسطه انتقال نیرو چرخ‌دنده و غلطک به‌حرکت در می‌آیند. از کاربرد تسمه‌های صنعتی می‌توان به صنعت چاپ، نساجی، کاشی و کارتن‌سازی اشاره کرد.

 شما می‌توانید با‌توجه به نوع ماشین‌آلات، تسمه را از جنس و برندهای مختلفی تهیه کنید استفاده می‌شود. این تسمه‌ها نه تنها در برابر حرارت و روغن مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند بلکه ضد الکتریسیته ساکن نیز هستند. این تسمه‌ها ترکیبی از الیافی هستند که در طول تسمه خمیدگی را به حداقل می‌رسانند و استحکام را بالا می‌برند. استفاده از این تسمه بسیار مقرون‌به‌صرفه است.

تسمه‌های انتقال مواد یا تسمه‌های انتقال نیرو
> لیست قیمت تسمه‌ های اینتروتک

ویژگی‌های تسمه‌های انتقال نیرو را بدانید

از ویژگی‌های این نوع تسمه می‌توان به عرض کمتر از ۱۵ سانتیمتر، وزن سبک، مقاومت بالا در برابر فشار، کشش و دورهای بالا اشاره کرد. طول تسمه‌ها محدودیت ندارد و در دستگاه‌های کوچک و بزرگ قابل‌استفاده است. همچنین این قطعه با ضخامت‌های مختلفی تولید می‌شود تا در بیشتر ماشین‌آلات صنعتی قابل‌استفاده باشد.

جنس تسمه از لاستیک، پلی‌اورتان و پی‌وی‌سی است که به همراه الیاف مصنوعی یا رشته سیم‌ها ساخت می‌شود. البته در تسمه‌های انتقال قدرت بیشتر از سیم‌های کوولار استفاده می‌شود. این سیم‌ها باعث افزایش دوام تسمه در برابر فشارهای بالا می‌شود و همچنین مقاومت آن را در برابر خوردگی افزایش می‌دهند.

تسمه وی بلت صنعتی

تسمه وی بلت در برابر کشش و سایش بسیار مقاوم است. به‌دلیل دسترس بودن و تنوع در سایز این تسمه در بین صنعتگران محبوبیت بسیاری دارد. این تسمه در پنج نوع مختلف تولید و با حروف لاتین از A تا  E نامگذاری می‌شود، در واقع این حروف عرض، طول و قطر تسمه را تعیین می‌کنند.

تسمه تایم صنعتی

این تسمه به‌عنوان محرک بین قطعات ماشین‌آلات استفاده می‌شود. این قطعه در خودرو و ماشین‌آلات صنعتی کشاورزی نیز کاربرد دارد و با دو جنس پلی‌اورتان و نئوپرن ساخته می‌شود.

تسمه شیاری صنعتی چیست؟

که در بسیاری از ماشین‌آلات کاربرد دارد. عملکرد و انعطاف‌پذیری بالا، عدم نیاز به سرویس، ضد روغن و حرارت و طول عمر بالا از ویژگی‌های این تسمه است. تسمه صنعتی شیاری در صنعت آسانسور، نفت، گاز و پتروشیمی، صنعت سنگ، شیشه و سرامیک، صنعت خودروسازی، صنعت چاپ و کاغذ و صنعت نساجی کاربرد دارد.

تسمه نقاله صنعتی

بیشتر کارخانه‌ها و معادن برای جابجایی قطعات تولید شده با‌سرعت بالا از یک نقطه به نقطه دیگر از تسمه نقاله استفاده می‌کنند. این تسمه سرعت و بهره‌وری را بسیار افزایش می‌دهد. در صنایع معدن، سیمان و کاشی وجود تسمه نقاله ضروری است. این تسمه در دو نوع ساده و آجدار تولید می‌شود.

 

تسمه تخت صنعتی

تسمه تخت یکی از انواع تسمه‌های صنعتی است که نیرو را از یک پولی و شفت به یک پولی و شفت دیگر منتقل می‌کند. بیشتر از جنس پلاستیک یا پلیمر مصنوعی ساخته می‎شود. تسمه‌های تخت نسبت به تسمه‌های وی شکل عمر طولانی‌تری دارند. تنها نکته منفی در این نوع از تسمه‌ها این است که به‌هنگام بارگذاری سنگین از روی پولی سر می‌خورند.

> تسمه‌ های دانگیل سوپر استار

انواع تسمه صنعتی در بازار و کاربرد آن‌ها

یکی از ارزان‌ترین راه‌های انتقال قدرت میان شفت‌ها استفاده از تسمه است. با پیشرفت صنعت، کاربرد تسمه‌ها هم گسترش یافته است. تا جایی که برخی از آن‌ها جای نیروهای انسانی را گرفته اند. تسمه‌های صنعتی مطابق مقدار قدرت و فاصله دو محور موتور به چند دسته تقسیم می‌شوند، که برخی تسمه‌های صنعتی شامل موارد زیر است:

انواع تسمه صنعتی در بازار

تسمه گرد:

تسمه گرد از این نوع تسمه برای انتقال نیرو در سیستم‌های کوچک با قدرت کم استفاده می‌شود.

تسمه تخت:

تسمه تخت از این نوع تسمه برای فواصل طولانی استفاده می‌شود. این نوع تسمه می‌تواند در سرعت‌های بسیار بالا مانند ۳۷۳ کیلو وات با سرعت ۵۲ متر در ثانیه، جایی که تسمه‌های عریض است، انتقال قدرت را به خوبی منتقل کند. جنس این نوع تسمه از پارچه، چرم، پلیمر و یا لاستیک است.

تسمه چند شیار:

تسمه چند شیار با قرار گرفتن چند تسمه v شکل کنار هم، تسمه چند شیار ساخته می‌شود. همین ویژگی موجب نازک‌تر شدن و افزایش انعطاف پذیری آن می‌شود. از این نوع تسمه برای انتقال قدرت در مجموعه‌های بزرگ استفاده می‌شود.

تسمه آجدار:

تسمه آجداراین نوع تسمه صنعتی یک نوع تسمه طولی با شیار است. امکان پخش یکنواخت تنش را در سطح تماس میان پولی و تسمه ایجاد می‌کند. با توجه به انواع تسمه‌ها، برای تولید این نوع تسمه از مدل تخت و v شکل الگو بردای شده است. از این نوع تسمه برای ساخت دستگاه‌های خانگی مانند میکسر، ماشین لباس شویی و… استفاده می‌شود.

 

تسمه پروانه یا دینام:

تسمه پروانه یا دینام3در میان صنعتگران به هر دو نام شناخته می‌شود و در صنعت کاربرد زیادی دارد. از نظر جنبه‌های فنی، زیر مجموعه تسمه‌های انتقال قدرت است.

> لیست قیمت تسمه‌ های بلک بلت Black V Blet
تسمه‌های صنعتی01

تسمه‌های صنعتی از مزایای زیادی برخوردار هستند که می‌توان به برخی از آن‌ها به شرح زیر اشاره کرد:

  • تسمه‌های صنعتی از ماشین آلات در برابر رطوبت، بار اضافی و فشار محافظت می‌کنند.​
  • تسمه‌های صنعتی از ماشین آلات در برابر رطوبت، بار اضافی و فشار محافظت می‌کنند.​
  • برای استفاده از آن‌ها نیازی به روغن کاری نیست.​
  • به علت تنوع بالا، می‌توان براساس کارهای مختلف آن‌ها انتخاب کرد.​
  • از سرعت‌های قابل تنظیم و متغیر برخوردار هستند.​
  • ارتعاشات بار‌های اضافی را از بین می‌برند.​
  • عایق خوبی در برابر هرگونه صدا و لرزش هستند.​

انتخاب تسمه مناسب به چه شکل باید باشد؟

از فاکتورهای مهم برای انتخاب تسمه صنعتی مقاومت در برابر دما و عدم‌تغییر طول هنگام بارگذاری است. در برخی از تسمه‌ها میزان اصطکاک، در برخی میزان انعطاف‌پذیری و در برخی دیگر میزان مقاومت کششی اهمیت دارد. شما باید متناسب با نوع عملکرد دستگاه خود تسمه را تهیه کنید. آنچه در قیمت تسمه‌های صنعتی و تسمه‌های کشاورزی تاثیرگذار است، میزان کشش، انعطاف‌پذیری، مقاومت در برابر فشار، طول عمر بالا و طراحی ظاهری است.

نتیجه گیری

همان طور که بیان کردیم، از تسمه‌های صنعتی با توجه به خصوصیات و کاربردی که دارند در زمینه‌های مختلفی در صنعت استفاده می‌شود و از مهم‌ترین نیازها در زمینه صنعت هستند. استفاده از تسمه‌ها در کارخانه‌ها و بعضی موارد دیگر صنعتی موجب راحتی و سهولت کار افراد می‌شود.

 زیرا برای جابه جا کردن اجسام سنگین از این تسمه‌های صنعتی استفاده می‌شود. هنگام خرید تسمه‌های صنعتی حتما کیفیت آن را مد نظر بگیرید تا با خریدی استاندارد که مقاومت بالایی دارد، بتوانید مدت زمان طولانی از آن استفاده کنید.