پویش پارت آدرین واردکننده تسمه های صنعتی و ماشینی و تولید کننده وایر شمع در ایران

021-33977093 | 021-36616948

info@mashin-part.com

بلوک 5 غربی (پاساژ امیر) طبقه همکف،پلاک 207

تهران، خیابان سعدی جدید

ثبت بدترین عملکرد صنعت خودروی انگلیس از سال ۱۹۸۴

خبرگزاری تسنیم

۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰

تولید خودرو انگلیس در ماه گذشته میلادی با وجود افزایش تقاضا برای خودروهای برقی دارای باطری، بدترین عملکرد خود را از سال ۱۹۸۴ ثبت کرد.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بیزینس لایو، تولید خودرو انگلیس در ماه گذشته میلادی با وجود افزایش تقاضا برای خودروهای برقی دارای باطری، بدترین عملکرد خود را از سال ۱۹۸۴ ثبت کرد.

انجمن تولیدکنندگان و فروشندگان خودروی انگلیس SMMT اعلام کرد که تولید خودرو در این کشور در ماه نوامبر برای پنجمین ماه متوالی روند نزولی داشت و با کاهش ۲۸.۷ درصدی به ۷۵۷۵۶ دستگاه رسید.

بر اساس این گزارش، بدترین رقم تولید خودرو در ۳۷ سال گذشته در حالی رخ داد که خودروسازان انگلیس و دیگر کشورها همچنان با کمبود جهانی تراشته دست و پنجه نرم می کنند.

خودروسازی یک بخش کلیدی برای چندین منطقه در بریتانیا محسوب می شود، اما شرکت‌هایی مانند نیسان، واکسهال و بسیاری از تامین‌کنندگان اصلی آن‌ها گزارش کرده‌اند که امسال به دلیل مشکلاتی که این صنعت را فراگرفته، درآمد آنها کاهش یافته است.

تولید خودروهای انگلیسی در ماه گذشته ۱۸.۸ درصد کاهش یافت، در حالی که این رقم برای بازار خارج از این کشور ۳۰.۴ درصد کاهش یافت.

اما تولید خودروهای برقی، پلاگین هیبریدی و هیبرید با باطری، بیشترین سهم را به خود اختصاص داد که بی سابقه بود و حدود یک سوم کل خودروهای تولید شده در ماه نوامبر و بیش از یک چهارم در طول سال تا به امروز را به خود اختصاص داد.

تولید خودروهای برقی دارای باتری، به ویژه، در ماه نوامبر با ۵۲.۹ درصد افزایش به ۱۰۳۵۹ دستگاه رسید و به بالاترین حد خود یعنی ۱۳.۷ درصد از کل تولید رسید، که بیش از دو برابر میزان یک سال قبل محسوب می شود.

این امید وجود دارد که تغییر به سمت خودروهای الکتریکی بتواند این صنعت را در بریتانیا تقویت کند، چرا که نیسان و استلانتیس متعهد به تولید خودروهای برقی در بریتانیا هستند و برنامه‌هایی را برای کارخانه‌های باتری‌سازی جدید پیش می برند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.