پویش پارت آدرین واردکننده تسمه های صنعتی و ماشینی و تولید کننده وایر شمع در ایران

021-33977093 | 021-36616948

info@mashin-part.com

بلوک 5 غربی (پاساژ امیر) طبقه همکف،پلاک 207

تهران، خیابان سعدی جدید

کدام محصول سایپا بیشترین تفاوت قیمت از کارخانه تا بازار را دارد؟

CAR.ir

۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰ 

کدام محصول سایپا بیشترین تفاوت قیمت از کارخانه تا بازار را دارد؟

محصولات سایپا در بین دلالان و افرادی که دنبال کسب سود از ثبت نام در کارخانه و فروش خودرو در بازار آزاد هستند، جذابیت زیادی ندارد چون این فاصله قیمتی خیلی محسوس نیست.

یکی از دلایل کم بودن این تفاوت ها در محصولات سایپا نسبت به محصولات ایران خودرو این است که بیشتر مردم اعتقاد دارند که ایران خودرویی ها محصولات با کیفیت تری مونتاژ می کنند و همین دلیل باعث شده است که طرفداران این خودروها در بازار بیشتر باشد. از طرف دیگر تنوع بیشتر محصولات ایران خودرو نسبت به سایپا که طیف گسترده تری از مشتری را جذب می کند عامل دیگری می باشد. بازار دست دوم و صفر کیلومتر بهتر در نقد شوندگی هم تاثیر زیادی در این موضوع دارد. کمتر بودن قابل ملاحظه تعداد ثبت کنندگان در طرح های قرعه کشی این دو شرکت هم گویای همه چیز می باشد.

در حال حاضر بیشترین تفاوت قیمت در بین خودروهای سایپا از کارخانه تا بازار اختصاص به وانت زامیاد دیزل دارد و بعد از آن ساینا معمولی در رتبه دوم قرار دارد. در مورد کمترین فاصله قیمتی باید اذعان کرد که کوییک پلاس اتوماتیک نه تنها تفاوت قیمت ندارد بلکه در بازار از کارخانه ارزانتر هم هست. این نکته عجیبی می باشد چون همیشه خودروهای اتوماتیک طرفدارهای بیشتری نسبت به دنده ای دارند و تفاوت قیمت زیادی هم در بازار دارند که در مورد کوییک اتوماتیک این موضوع برعکس می باشد.

خودروی شاهین سایپا هم با تبلیغات گسترده این شرکت و سرو صدایزیاد به بازار عرضه شد این روزها خیلی متقاضی ندارد و می توان این خودرو را در بازار خیلی راحتتر از کارخانه و بدون صبر کردن حداقل سه ماهه خریداری نمود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.