پویش پارت آدرین واردکننده تسمه های صنعتی و ماشینی و تولید کننده وایر شمع در ایران
تسمه تایم pu مداربسته چیست؟
تسمه تایم PU، مداربسته

تسمه تایم pu مداربسته چیست؟

در صنایع مختلف از قطعات متعددی استفاده می‌شود تا بتوان محصول نهایی را با کیفیت بالایی تولید کرده و به بازار مصرف عرضه کرد. صنعت تولید انواع ماشین‌آلات صنعتی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و تولیدکنندگان سعی می‌کنند تا با استفاده از قطعات باکیفیت، کیفیت عملکرد دستگاه را افزایش دهند. یکی از این قطعات موجود در دستگاه‌ها، تسمه تایم یا تسمه تایمینگ است. این قطعه دارای ویژگی های منحصر به فردی بوده و با توجه به این مشخصات، کارایی ویژه ای دارد. این قطعات دارای انواع مختلفی است. تسمه تایم pu از جمله این قطعات به شمار می‌آید که خود نیز در انواع مدار بسته و مدار باز تولید می‌شود.

چنانچه خواهان کسب اطلاعات مفید درباره این قطعه هستید و به تناسب شغل خود، باید با مشخصات و کاربرد تسمه تایم مداربسته آشنا شوید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله به بررسی همه جانبه این محصول پرداخته و نحوه خرید مطمئن آن را توضیح خواهیم داد.

تسمه تایم pu چیست؟

در گذشته در موتور ماشین‌آلات از زنجیر تایم استفاده می‌شد. این در حالی بود که استفاده از آن با محدودیت‌هایی روبرو است. به همین جهت با پیشرفت تکنولوژی، استفاده از تسمه تایم، جایگزین استفاده از زنجیر شد. تسمه تایم‌ها با استفاده از لاستیک ساخته می‌شوند و به دلیل استفاده از رشته فیبری در ساختمان آن، از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار می‌باشد.

تسمه تایم‌های مورد استفاده در موتور ماشین‌آلات با توجه به ساختاری که دارند در دو نوع مدار بسته و مدار باز تولید می‌شوند. حال شاید این سؤال ذهن شما را به خود درگیر کند که تسمه تایم pu مدار بسته چیست؟

در پاسخ به این سؤال باید چنین بیان کنیم که این تسمه تایم‌ها دارای ظاهری شبیه به تسمه‌های pvc هستند. با این تفاوت که در ساخت آن به جای pvc از پلی اورتان استفاده شده است. این تسمه‌ها با توجه به ساختار خود و متریال به کار رفته در تولید آن دارای یک سری ویژگیهای خاص بوده و به تناسب آن نیز می‌توان از آن در موارد مختلفی استفاده کرد

تسمه تایم pu

ساختمان تسمه تایم pu مداربسته

تسمه تایم‌های مداربسته همانگونه که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد با استفاده از متریال پلی اورتان ساخته می‌شوند. بر روی آن دندانه‌هایی تعبیه شده است. این دندانه‌ها باعث می‌شوند تا به هنگام حرکت خودروها و راه اندازی ماشین‌آلات، لغزشی در این قطعات به وجود نیامده و چرخش قطعات متصل به تسمه به درستی انجام شود.

بر اساس کاتالوگ تسمه تایم PU مداربسته، نوعی از آنها با استفاده از پلی اورتان ترموپلاستیک سیم‌دار ساخته می‌شوند. این نوع از تسمه تایم‌ها قابلیت استفاده در سیستم‌های انتقال نیرو را دارند. شما می‌توانید بر اساس محصولات موجود در این کاتالوگ، این نوع تسمه‌ها را با توجه به نیاز خود، در انواع گام‌ها و سایزها خریداری کنید.

مشخصات تسمه تایم pu مداربسته

تسمه تایم‌هایی که به صورت مدار بسته و با استفاده از پلی اورتان تولید شده‌اند با توجه به ویژگی‌ها خود، در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد و دارای مشخصات منحصر به فردی هستند. همین ویژگی‌ها نیز باعث شده تا امروزه صاحبان صنایع به استفاده از این نوع تسمه تایمینگ ها تمایل نشان داده و تقاضا برای خرید آنها با استقبال زیادی روبرو باشد.پ

 

از مشخصات تسمه تایم PU مداربسته می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

  • مقاومت بالا

تسمه تایمینگ PU که در صنعت از آن با نام تسمه‌های استخوانی نیز یاد می‌شود با استفاده از پلی اورتان ساخته می‌شود. به همین جهت نیز دارای استحکام قابل قبولی می‌باشد. در ضمن استفاده از این متریال باعث شده تا این تسمه‌ها در مقابل چربی، مواد شیمیایی، گریس و … دارای مقاومت بالایی باشد. همچنین این تسمه تایمینگ ها در برابر سایش نیز از مقاومت خوبی برخوردار هستند که باعث شده تا طول عمر این محصولات، زیاد باشد.

 

  • کمک به افزایش ظرفیت بارگیری

این مدل تسمه تایم‌ها دارای قابلیت انعطاف پذیری هستند. برخورداری از این قابلیت در کنار مقاومت در برابر شکستگی، باعث شده تا این قطعه به یکی از پرکاربردترین انواع تسمه‌های مورد استفاده در صنایع تبدیل شود. در ضمن این محصول، مقاومت حرارتی بالایی نیز دارد که این دو ویژگی در کنار هم باعث کمک به بالا رفتن ظرفیت بارگیری ماشین‌آلات می‌شود.

 

  • قابل استفاده در بازه دمایی مشخص

ماده پلی اورتان دارای مقاومت خوبی در برابر دماهای پایین است. از این رو می‌توان این تسمه‌ها را در ماشین‌آلات مخصوص خطوط خنک کننده مواد غذایی و … به کار برد. به صورت کلی می‌توان در مورد بازه دمایی مناسب برای کارکرد این تسمه‌ها چنین گفت که این محصولات را می‌توان در محیط‌هایی با دمای بین ۸۰ تا ۳۰- درجه سانتی‌گراد مورد استفاده قرار داد. البته در صورت استفاده کوتاه مدت، این تسمه قادر به تحمل دمای ۱۱۰ درجه سانتی‌گراد نیز می‌باشد.

 

  • کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری

از بهترین مشخصات تسمه تایم PU می‌توان به عدم نیاز این محصول به تعمیر و نگهداری اشاره کرد. این قطعات دارای مقاومت بالایی بوده و دندانه‌های آن نیز به دلیل همین قابلیت، کمتر دچار شکستگی و ساییدگی می‌شود. از این رو با استفاده از این تسمه‌ها می‌توان هزینه تعمیر و نگهداری از انواع ماشین‌آلات صنعتی را به حداقل ممکن رساند.

 

  • تنوع بالا

این تسمه‌ها در انواع مختلف و با ضخامت‌های متنوع تولید می‌شوند. به همین جهت نیز کاربران می‌توانند متناسب با نیاز خود، آن را در انواع مختلفی تهیه کنند.

 

  • سازگار با محیط‌زیست

این تسمه‌ها اگر به صورت اصولی تولید شده و استاندارد تعیین شده در تولید آنها رعایت شود، غیر سمی خواهند بود. از این رو تولید آنها به محیط‌زیست، آسیبی وارد نکرده و افراد در صورت تماس با آن، دچار مشکلی نخواهند شد.

 

  • ضد آب بودن

این تسمه‌ها به صورت ضدآب تولید می‌شوند. به همین جهت استفاده از آنها در ماشین‌آلات و محیط‌هایی که با رطوبت سر و کار دارند، مشکل ساز نخواهد بود. این امر به افزایش طول عمر این محصولات نیز کمک می‌کند.

تسمه تایم PU، مداربسته

کاربرد تسمه تایم pu مداربسته

تسمه تایم‌های مداربسته به دلیل ویژگی‌هایی که در قسمت قبل به آنها اشاره شد دارای کاربردهای ویژهای در صنایع مختلف هستند. در واقع در بررسی کاربرد تسمه تایم PU مداربسته می‌توان چنین گفت که این قطعات با توجه به نوع آنها، این که دارای روکش است یا خیر و همچنین با توجه به ابعاد آن، در موارد مختلفی قابل استفاده می‌باشد. یکی از موارد استفاده از این محصولات، استفاده از آنها در ساختمان ماشین‌آلات صنعتی مورد استفاده در تولید انواع مواد غذایی می‌باشد.

اما به صورت کلی می‌توان گفت در صورتی که کارکرد دستگاه مستلزم آن است که دقت و سرعت کافی در آن رعایت شود، از این نوع تسمه‌ها استفاده می‌شود.

مزیت‌های استفاده از تسمه تایم pu مداربسته

به منظور خرید تسمه تایم pu مداربسته باید به نیازهای خود و نوع ماشین‌آلاتی که قرار است این قطعات در آنها به کار برده شوند دقت کنید. در ضمن سعی کنید خرید خود را از مراکز مجاز و معتبر انجام دهید. به این ترتیب می‌توانید از کیفیت تسمه‌های خریداری شده، کیفیت عملکرد آنها و همچنین قیمت این محصولات مطمئن شوید.

به همین جهت توصیه می‌شود ابتدا سایت‌های معتبر فعال در زمینه فروش این محصولات را بررسی کرده و قیمت روز آنها را به دست آورید.

قیمت تسمه تایم pu مداربسته چیست؟

به منظور خرید تسمه تایم pu مداربسته باید به نیازهای خود و نوع ماشین‌آلاتی که قرار است این قطعات در آنها به کار برده شوند دقت کنید. در ضمن سعی کنید خرید خود را از مراکز مجاز و معتبر انجام دهید. به این ترتیب می‌توانید از کیفیت تسمه‌های خریداری شده، کیفیت عملکرد آنها و همچنین قیمت این محصولات مطمئن شوید.

به همین جهت توصیه می‌شود ابتدا سایت‌های معتبر فعال در زمینه فروش این محصولات را بررسی کرده و قیمت روز آنها را به دست آورید.

تسمه تایم PU، مداربسته

خرید تسمه تایم pu مداربسته

قیمت تسمه تایم‌های پلی اورتانی بر اساس پارامترهای مختلفی تعیین می‌شود. از میان انواع این عوامل می‌توان به نوع تسمه، متریال به کار رفته در آن و کیفیت ساخت و برند تولیدکننده آن اشاره نمود.

نکته‌ای که در مورد قیمت این محصولات وجود دارد این است که با توجه به نوسانات موجود در بازار، ممکن است قیمت آنها به صورت روزانه و حتی لحظه‌ای تغییر کند. از این رو حتماً قبل از خرید، قیمت آنها را استعلام کنید.

کلام آخر

شما می‌توانید به منظور خرید و استعلام قیمت تسمه تایم pu مداربسته، به سایت‌های معتبر و فروشگاه‌های اینترنتی مراجعه نمایید. با خرید و استفاده از این تسمه‌ها در ماشین‌آلات صنعتی می‌توان کیفیت کار دستگاه‌ها را افزایش داده و هزینه‌های تعمیر این محصولات را به حداقل رساند. استفاده از این قطعات در ساختمان ماشین‌آلات صنعتی باعث افزایش سرعت و دقت کار این دستگاه نیز خواهد شد.

نکته‌ای که در مورد قیمت این محصولات وجود دارد این است که با توجه به نوسانات موجود در بازار، ممکن است قیمت آنها به صورت روزانه و حتی لحظه‌ای تغییر کند. از این رو حتماً قبل از خرید، قیمت آنها را استعلام کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.